Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
Milani dhe Interi pas talentit të Ajaxit, Neres
David-Neres-Ajax-780x439.jpg

Raportohet se Interi dhe Milani janë në garë për talentin e Ajaxit, David Neres.

Sipas Calciomercato.com, interesimi i zikaltërve për Ners ka vënë dyshime për të ardhmen e Antonio Candreva dhe Ivan Perisic në Giuseppe Meazza.

Sidoqoftë, klubi i drejtuar nga Luciano Spaletti mund të lëvizë me planë konkret në këtë afat kalimtar vetëm nëse kualifikohen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

Për më shumë, Milan është duke vëzhguar 21-vjeçarin tash e një kohë dhe ai konsiderohet i përshtatshëm për vizionin taktik të Gennaro Gattusos.

Neres, aktualisht është pjesë e Përfaqësueses së Brazilit U20.

Më herë është folur edhe për një interesim të mundshëm të Tottenham Hotspur.

Vlera e kartonit të lojtarit është rreth 30 milionë euro, gjë që për skuadrat italiane në rast se nuk arrijnë objektivat është problem.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 14:15  | Xh.I. | 349 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.