Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit: Gabimisht të kanë informuar
maqedonia
Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit: Gabimisht të kanë informuar

Ambasada ruse i përgjigjet Zaevit: Gabimisht të kanë informuar

Shkup, 16 prill - Ambasada ruse në Shkup përmes rrjetit social "Twiter" sot ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev për Tv 24, në të cilën tha se diplomati i dëbuar rus ka pasur sjellje të pahijshme në Maqedoni, se disa herë ka qenë i paralajmëruar, por edhe përskaj këtyre ai ka vazhduar e kryerjen e aktiviteteve për të cilën nuk ka qenë i akredituar në vend dhe se këto dëshmi i janë prezantuar edhe Ambasadës ruse, transmeton Zhurnal.

"Me qëllim apo jo, Zoran Zaev është informuar gabimisht. Dëbimi i diplomatit tonë ishte befasi. Asnjëher nuk kemi marrur asnjë paralajmërim as dëshmi për të cilën flet kryeministri. Edhe më tej vlersojmë se ky akt është i pa bazë, dhe shkakton dëm në mardhëniet ruso-maqedone", shkruan Ambasada ruse  në Shkup.

© ZHURNAL 16.04.2018, 13:43 | Xh.I. | 2,031 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."