Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Femra me mjekër Conchita diagnostikohet me HIV
landscape-1523868769-acon.jpg

Conchita Wurst ka zbuluar se është HIV-pozitiv, transmeton Klan Kosova.

Këngëtarja austriake e cila fitoi Eurovizionin në vitin 2014, zbuloi diagnozën të dielën përmes Instagramit të saj.

Në postin emocional, Conchita njoftoi se ajo u diagnostikua më parë dhe tha se ka dashur t’i japë askujt të drejtën për ta trembur apo për të ndikuar në të ardhmen e saj, duke e quajtur informacionin ‘jo të rëndësishëm për publikun’.

“Që kur mora diagnozën, unë kam qenë në trajtim mjekësor dhe më është thënë se nuk mund ta transmetoj virusin. Deri tani, unë nuk kam dashur ta bëjë publik këtë informacion për disa arsye, dy prej të cilave do t’i përmend: familja ime para se gjithash, që di gjithçka dhe më ka mbështetur që nga dita e parë”.

“Po ashtu, miqtë e mi kanë qenë në dijeni për një kohë të gjatë”.

“Së dyti është informacion që sipas mendimit tim, është relevante për ata të cilët kontakti seksual do të ishte një opsion”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 13:42  | Z.H. | 776 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.