Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
maqedonia
Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës

Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës

Shkup, 16 prill - Dhjetë projekte nga Programa e sivjeme e Ministrisë së Kulturës me vlerë prej 8 milion dhe 500 mijë denarë janë tërhequr pas revizionit të kryer nga ana e Komisionit të Ministrisë së Kulturës, ka informuar ministri i Kulturës, Robert Allagjozov gjatë vizitës së tij në burgun e Shutkës, raporton Zhurnal.

"Në këtë moment komisionet po i shqyrtojnë dhe vendosin në lifhje me ankesat. Mënya me të cilën do të mund ti përgjigjemi kërkesave do të varet nga mjetet që i kemi në dispozicion", sqaroi ministri i Allagjozovski në pyetjen e gazetarëve për projektet e kontestuara në opinion nga Programa e Ministrisë së Kulturës për vitin 2018, për të cilat kërkooheshte revizion, transmeton Zhurnal.

Lidhur me paralajmrimin e kryetarit të Komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq për largimine  katër përmendoreve, ministri Allagjozovski tha se ajo është punë e komunës dhe se bëhet fjalë për përmendore të projektit "Shkupi 2014".

© ZHURNAL 16.04.2018, 11:08 | D.J. | 1,806 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."