Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
« Zhurnal mëson » Bullgaria kërkon që të ketë konsull nderi në Shkup, Orce Kamçev
Mogherini para deputetëve: Jeni në rrugën e drejtë, në të ardhmen do të ketë edhe arr..
« Ekspertët » Raporti real, të vazhdojnë reformat
Tërhiqen 10 projekte nga Programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
456_10.jpg

Shkup, 16 prill - Dhjetë projekte nga Programa e sivjeme e Ministrisë së Kulturës me vlerë prej 8 milion dhe 500 mijë denarë janë tërhequr pas revizionit të kryer nga ana e Komisionit të Ministrisë së Kulturës, ka informuar ministri i Kulturës, Robert Allagjozov gjatë vizitës së tij në burgun e Shutkës, raporton Zhurnal.

"Në këtë moment komisionet po i shqyrtojnë dhe vendosin në lifhje me ankesat. Mënya me të cilën do të mund ti përgjigjemi kërkesave do të varet nga mjetet që i kemi në dispozicion", sqaroi ministri i Allagjozovski në pyetjen e gazetarëve për projektet e kontestuara në opinion nga Programa e Ministrisë së Kulturës për vitin 2018, për të cilat kërkooheshte revizion, transmeton Zhurnal.

Lidhur me paralajmrimin e kryetarit të Komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq për largimine  katër përmendoreve, ministri Allagjozovski tha se ajo është punë e komunës dhe se bëhet fjalë për përmendore të projektit "Shkupi 2014".

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 11:08  | D.J. | 1,449 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median dhe fjalën e lirë
Panik i madh për pitonët: ‘Ne nuk mund ta kufizojmë numrin e tyre’
“Ecolog”, hap konkurs për punë! Apliko! (Dokument)
Befason ish kryeministri Gruevski, tregon se kur mund të arresohet
Gjermania ofron mundësi punësimi, shumica e qytetarëve të gatshëm për të lëshuar vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.