Kapen 5 migrantë në tren në vendkalimin kufitar në Tabanoc
kronika
Kapen 5 migrantë në tren në vendkalimin kufitar në Tabanoc

Kapen 5 migrantë në tren në vendkalimin kufitar në Tabanoc

Kumanovë, 16 prill - Katër migrantë nga Avganistani dhe një nga Irani janë zbuluar në vendkalimin kufitar "Tabanoc" në një tren i cili udhëtonte në relacionin Greqi - Hungari, njjofton Zhurnal.

Rastin në polici e ka denoncuar një nëpunës doganor dje rreth orës 14:00.

Migrantët ishin gjetur gjatë një kontrolle nga kontrolluesit në tren.

Me personat është biseduar dhe më pas janë dorëzuar në kampin e refugjatëve në Tabanoc për procedurë të mëtejme./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 16.04.2018, 11:46 | Z.H. | 2,505 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."