Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Një hajdut idiot! (Video)
Untitled-2ok-1.jpg

Ashtu si në çdo fushë të jetës, njerëzit ndahen në disa grupe përsa i përket profesionalizimit në kryerjen e detyrave që u ngarkohen.

E kësaj ndarjeje nuk mund t’u shpëtojë as “profesioni i skifterit”. Në mënyrë të thjeshtëzuar hajdutët mund të ndahen në të rëndomtë dhe elitarë, por mund të ketë edhe krejtësisht qesharakë, si rasti i mëposhtëm.

Kamerat e sigurisë të një strehë për qentë në Shtetet e Bashkuara fiksuan një moment sa të pazakontë, aq edhe humoristik. I maskuar nga maja e kokës deri tek gishti i këmbës, hajduti futet nga hyrja e qenve në derën kryesore.

Me të hyrë brenda, kamerat regjistrojnë momentin kur ai mundohet që të grabisë makinerinë që u hedh topat qenve gjatë lojërave të përditshme.

Pasi mundohet për pak çaste që të largohet bashkë me makinerinë andej nga hyri, pa i bërë llogaritë që makina ishte tepër e madhe për të hyrë në vrimën ku ai u fut vetë, dorëzohet dhe më pas vihet në kërkim të një dere tjetër, që e gjen dhe largohet bashkë me “prenë” e tij.

Ajo që e bën akoma më qesharake situatën është fakti se hajduti kishte gjatë gjithë kohës poshtë hundës një kuti qelqi të mbushur me kartmonedha të dhuruara nga njerëz të ndryshëm për mirëmbajtjen e kafshëve.

 

Mirëmbajtësit e strehës thanë se në arkë ndodheshin të paktën 4 mijë dollarë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 12:55  | Z.H. | 1,148 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.