Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
Rusët prezantojnë Porsche 911 Turbo S të ri me 750 kuajfuqi
auto_Capture1523816885.jpg

Para nesh është edhe një Porsche 911 Turbo S i modifikuar për të cilin është përkujdesur kompania e njohur ruse TopCar.

 

Projekti i ri i kësaj kompanie ruse quhet Stinger GTR.

 

TopCar për këtë 911 Turbo S kanë zgjedhur paketën për aerodinamikën nga fibra të karbonit, e cila përfshinë mbrojtësin e përparmë të ri me vrima për ajër, mbrojtësit të tjerë të modifikuar, kofanon e modifikuar, set të ri të pragjeve, difuzer të ri të pasmë dhe spoiler të ri të pasmë, transmeton Koha.net.

 

Gjithashtu, TopCar ka zgjedhur edhe ngjyrën gri Frozen për eksterier, disa detaje dekorative me ngjyrë të verdhë, rrotat “ADV.1” 21-inç nga alumini, sistemin e ri të shkarkimit të gazrave, frenat më të forta, interier dy-ngjyrësh me detajet ngjyrë të verdhë po ashtu, detajet tjera nga fibra të karbonit, si dhe përforcimin e motorit i cili tani është me kapacitet prej 750 kuajfuqi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 16:34  | Z.H. | 543 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.