Mercedes nuk do t’i përgjigjet Audi A1 dhe MINI
auto
Mercedes nuk do t’i përgjigjet Audi A1 dhe MINI

Mercedes nuk do t’i përgjigjet Audi A1 dhe MINI

Prodhuesi gjerman do të përdorë mundësinë për platformën e re mekanike me rrotat e para aktive, e përdorur për zhvillimin e, kategorive të reja të vogla të automjeteve nën klasën Familja A, konfirmoi në një intervistë për Top Gear njeriu i parë i Mercedes, Dieter Cece.

 

Kjo do të thotë se Mercedes nuk do të ndjekë hapat e BMW, e cila ka zhvilluar një platformë për modele me rrotat e para aktive dhe të cilat, përveç kompanive kompakte bavareze përdorin edhe markë MINI, po ashtu në pronësi të BMW-së, transmeton ksp.

 

Megjithëse një prodhues tjetër premium nga Gjermania - Audi u ka ofruar klientëve të saj një model nën-kompakt (A1), ky automobil nuk do të ketë një konkurrent me një “yll të trefishtë” në kohën e duhur.

 

Vendimi për të mos konkurruar me modelet MINI apo Audi A1, sipas Cece, shpjegohet me faktin se kjo do të rrezikonte imazhin e markës dhe nuk do të sillte një fitim të konsiderueshëm për kompaninë.

© ZHURNAL 16.04.2018, 12:05 | Z.H. | 2,568 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."