Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
« Zhurnal mëson » Bullgaria kërkon që të ketë konsull nderi në Shkup, Orce Kamçev
Mogherini para deputetëve: Jeni në rrugën e drejtë, në të ardhmen do të ketë edhe arr..
« Ekspertët » Raporti real, të vazhdojnë reformat
Toyota Prius i ristilizuar vjen këtë vit
auto_maxresdefault1523804347.jpg

Që nga lansimi i tij para më shumë se dy dekadash, Toyota Prius nuk ka pasur kurrë një dizajn konvencional. Vetura është projektuar paraprakisht për t’u distancuar vizualisht nga oferta e tanishme e motorëve klasikë të benzinës ose naftës.

 

Në këtë mënyrë, prodhuesi japonez donte të tërhiqte vëmendjen e klientëve potencialë dhe të tregonte se ishte një veturë specifike, me një sistem revolucionar të vozitjes, transmeton ksp.

 

Edhe pse bukuria është në syrin e një vëzhguesi, mund të thuhet se disa versione të Priusit kanë qenë nga ana estetike më të suksesshme se të tjerët, dhe shumë besojnë se brezi i tanishëm 4 është një hap prapa në kuptimin e dizajnit.

 

Interesi për Toyota Prius ka rënë, sipas të dhënave nga tregu më i rëndësishëm në SHBA, një rënie prej 50 % në shitje në vitin 2012, kur ky model përjetoi kulmin e popullaritetit në atë vend. Analistët besojnë se Prius 4 duket shumë përgjegjës për këtë.

 

Nëse Toyota mund të ndryshojë ndjeshëm dizajnin e jashtëm të modelit aktual për të tërhequr më shumë konsumatorë, do të shohim së shpejti, pasi që një model i ristilizuar do të paraqitet deri në fund të vitit 2018.

 

Ky automobil do të jetë në shitje në 2019 dhe mediat japoneze parashikojnë se pas ridizajninit, Prius do të ngjajë me versionin aktual të modelit, i cili konsiderohet si një sukses elegant.

 

Fokusi do të jetë në pjesën e përparme dhe në pjesën e prapme të veturës, prandaj Prius do të ketë dritat e mjegullës së ridizajnuar për 2019, ndërkohë që një dritë e madhe e dritës vertikale LED duhet të zhduket nga pjesa e prapme e automjetit. Në vend të tyre, do të vendosen grupe të lehta me një pamje më të moderuar.

 

Sistemi i drejtimit nuk do të ndryshojë shumë dhe Toyota pritet të përmirësojë më tej ekonominë e motorit hibrid me 1.8 litra benzinë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.04.2018, 10:30  | Z.H. | 517 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median dhe fjalën e lirë
Panik i madh për pitonët: ‘Ne nuk mund ta kufizojmë numrin e tyre’
“Ecolog”, hap konkurs për punë! Apliko! (Dokument)
Befason ish kryeministri Gruevski, tregon se kur mund të arresohet
Gjermania ofron mundësi punësimi, shumica e qytetarëve të gatshëm për të lëshuar vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.