Dy shtetas turq rrihen brutalisht në mes të Shkupit
kronika
Dy shtetas turq rrihen brutalisht në mes të Shkupit

Dy shtetas turq rrihen brutalisht në mes të Shkupit

Shkup, 15 prill - Dy shtetas turq janë rrahur mbrëmë në afërsi të qendrës së Shkupit nga persona të panjohur.

Sipas të dhënave të MPB-së, shtetasit turq E.I , 24 vjeç dhe S.J, 26 vjeç me vendqëndrim të përkohshëm në Maqedoni kanë thënë se janë sulmuar fizikisht nga ana e personave të panjohur në afërsi të gjimnazit “J.B Tito”.

Policia menjëherë ka ndërmarrë masat për zbardhjen e rastit, ndërsa turqit e sulmuar janë shtrirë për shërim në Spitalin e Shkupit.

© ZHURNAL 15.04.2018, 12:16 | T.E. | 3,415 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."