Botime: Sot në Gjakovë promovohet “Dushkaja”
kulture
Botime: Sot në Gjakovë promovohet “Dushkaja”

Botime: Sot në Gjakovë promovohet “Dushkaja”

Buxhovi këtë promovim ua kushton shkrimtarëve Ali Podrimja dhe Teki Dërvishi Sot në Gjakovë, në Bibliotekën e Qytetit, në orën 12, promovohet romani i Jusuf Buxhovit “Dushkaja”. Këtë promovim, autori ua kushton shkrimtarëve të brezit që i takoi: Ali Podrimja dhe Teki Dërvishi në shenjë të nderimit të veprës së tyre të madhe letrare. Promovimi i “Dushkajës”, në ditët në vijim, do të bëhet edhe në Prishtinë, Prizren, Pejë, Gjilan, Ferizaj, Mitrovicë, Viti dhe disa qendra të tjera./21Media

© ZHURNAL 14.04.2018, 09:18 | Z.H. | 3,291 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."