Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
img_6117-1-620x330.jpg

Shkup, 22 mars - Ashtu si paralajmëruam më herët, sot është realizuar takim mes kryetarëve të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe atij të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

Sipas burimeve te afërta me të dyja partitë në takim është biseduar për situatën aktuale politike dhe kordinimin e aktiviteteve politike në të ardhmen duke unifikuar qëndrimet politike në raport me politikat e Qeverisë.

Sipas po të njëjtave burime mësohet se në takim është rikonfirmuar qëndrimi i të dyja palëve për vazhdimin e bashkëpunimit mes dy subjekteve që filloj në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në vitin e kaluar.

Poashtu burimet tona të afërta me dy subjektet njoftojnë se në takimin e sotëm, Kasami dhe Sela janë dakorduar që javën e ardhëshme të realizojnë takim ku do njoftohen edhe media dhe opinioni publik për qëndrimet e përbashkëta të dy subjekteve.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.03.2018, 21:14  | T.E. | 7,314 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.