Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
BDI thotë se kuvendi e ndali regjistrimin e popullsisë
bdi_1.jpg

Shkup, 22 mars - Prokuroria Speciale Publike (PSP) ka prova të forta me të cilët janë të sigurt se do ta dëshmojnë se ish-pushteti për qëllime politike kanë ndalur regjistrimin e popullsisë në vitin 2011, me çka e kanë dëmtuar buxhetin shtetëror për 3 milion euro, transmeton tv21, shkruan Zhurnal. 

Prej BDI-së thonë që përkrahin të gjithë proceset që do të zbardhin procese të dyshimta, por theksojnë që ka qenë vullneti i lirë i deputeteve që ka ndalur regjistrimin, pasi ka hasur në përplasje dhe probleme të mëdha.

Ndërsa nga BDI thonë se e  përkrahin zbardhjen e të gjitha rasteve nga ana e Prokurorisë Publike Speciale, përfshirë këtu edhe rastin e fundit që PPS-ja e hapi kundër kryetarit të partisë, Ali Ahmeti. Kurse shefi i kabinetit dhe deputeti, Artan Grubi thotë që ka qenë edhe vet anëtar i komisionit për regjistrimin e popullsisë në atë kohë, dhe se vendimin për ndaljen e procesin e ka marrë Kuvendi, kurse deputetët kanë votuar me vullnet të lirë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.03.2018, 16:29  | D.J. | 2,085 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.