Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
« Zhurnal mëson » Bullgaria kërkon që të ketë konsull nderi në Shkup, Orce Kamçev
Mogherini para deputetëve: Jeni në rrugën e drejtë, në të ardhmen do të ketë edhe arr..
« Ekspertët » Raporti real, të vazhdojnë reformat
Studentët refuzojnë të takohen me Haradinajn
auto_ramush_haradinaj1518123573-650x358.jpg

Prishtinë, 22 mars - Përmes një kumtese për medie, Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës njofton se ishte ftuar të merrte pjesë në një takim me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, zëvendëskryeministrat Enver Hoxhaj e Fatmir Limaj dhe me ministrin e Arsimit Shyqyri Bytyqi.

Në atë takim, sipas kumtesës, do të diskutohej për problemet e arsimit në Kosovë.

“Ne refuzojmë të marrim pjesë në këtë takim, sepse ky takim është thjeshtë një tentativë që të mbulohet mos-interesi i qeverisë për arsimin dhe përmes fotografive me ne dhe palët e tjera që luajnë rol në arsimin e lartë, qeveria të thonë se është duke punuar në përmirësimin e gjendjes në arsim”, thotë kumtesa e cila përfundon se pa një arsim cilësor Kosova nuk do të mund të vazhdoj përpara me procesin e integrimit në BE.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.03.2018, 13:11  | Xh.I. | 421 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median dhe fjalën e lirë
Panik i madh për pitonët: ‘Ne nuk mund ta kufizojmë numrin e tyre’
“Ecolog”, hap konkurs për punë! Apliko! (Dokument)
Befason ish kryeministri Gruevski, tregon se kur mund të arresohet
Gjermania ofron mundësi punësimi, shumica e qytetarëve të gatshëm për të lëshuar vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.