Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
BDI-selia.jpg

Shkup, 22 mars - Lideri i Bashkimit Demokratik për Intergim (BDI), Ali Ahmeti sot në ora 14 sërish do ti bledhë të gjitha "kokat" e integristëve në selinë blu, mëson Zhurnal nga burime partiake.

"Nesër të gjithë ministrat dhe të gjithë funksionarët tjerë të BDI-së në pushtetin ekzekutiv, grupi parlamentar, anëtarët e kryesisë dhe kryetarët e degëve do të raportojnë para kryetarin Ali Ahmeti. Në këtë mbledhje do të vazhdohet puna e mbledhjes paraprake, dhe ministrat dhe funksionarët tjerë do të raportojnë për punën e deritanishme në pushtetin eksekutiv. Po ashtu do të vlerësohet si një akt tepër i madh dhe moral dorëheqja e ministrit të drejtësisë Bilen Saliji. Do të diskutohen edhe shumë tema aktuale politike, çështja e emrit, ligji i gjuhës dhe komisioni i Venedeikut, rasti Almirit vogël etj.,", thonë për Zhurnal, burime partiake pranë BDI-së.

Zhurnal mëson se në këtë mbledhje do të diskutohet edhe për rikostruimin e mundëshëm të Qeverisë, e cila sipas informacionave të Zhurnal do të ndodhë ka fundi i këtij muaj apo fillimit të muajt prill.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.03.2018, 12:34  | D.J. | 6,524 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.