Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
« Zhurnal mëson » Bullgaria kërkon që të ketë konsull nderi në Shkup, Orce Kamçev
Mogherini para deputetëve: Jeni në rrugën e drejtë, në të ardhmen do të ketë edhe arr..
« Ekspertët » Raporti real, të vazhdojnë reformat
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
11_40.jpg

Shkup, 22 mars - Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) dhe Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nuk mund të dakordohen për propozim ndryshimet ligjore për zvoglimin e shpenzimeve për rrugë për deputetët dhe për funksionarët tjerë të zgjedhur dhe emëruar, njofton Zhurnal.

Propozimet për zvoglimin e shpenzimeve për udhëtim të deputetëve dhe funkasionarëve tjerë të emëruar dhe zgjedhur edhe pse në lexim të parë kanë kaluar në seancë parlamentare, deputetët e BDI-së nuk do ti mbështesin.

Nga BDI për Zhurnal deklaruan se propozimi i grupit parlamentar të LSDM-së është i njëanëshëm dhe BDI nuk do ta mbështes. Ata planfikojnë që të dorëzojnë amendime me të cilat do të kërkojnë që të hiqet tërësish kostoja e udhëtimit për deputet dhe funksionarë të emëruar dhe zgjedhur.

"Nuk do ti mbështesim propozimet për zvoglimin e kostos së shpenizmeve rrugore për deputetët, pasi që asgjë nuk do të ndryshoj, përsëri do të flitet në opinion. Për këtë arsye ne do të paraqesim amendimet tona me të cilat do të kërkojmë heqen e tërësishme të kostos së shpenzimeve të parapara për udhëtimin e deputetëve, funksionarëve dhe të emëruarve shtetëror", thonë nga BDI-ja për Zhurnal.

Nga BDI po ashtu thonë se nuk duan që për tre apo katër deputet tju "nxihet" emri në media të gjithë deputetëve.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.03.2018, 11:12  | D.J. | 13,648 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median dhe fjalën e lirë
Panik i madh për pitonët: ‘Ne nuk mund ta kufizojmë numrin e tyre’
“Ecolog”, hap konkurs për punë! Apliko! (Dokument)
Befason ish kryeministri Gruevski, tregon se kur mund të arresohet
Gjermania ofron mundësi punësimi, shumica e qytetarëve të gatshëm për të lëshuar vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.