Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
500_22.jpg

Shkup, 22 mars - Nga protestat "Drejtësi për Almirin" fillon pranvera politike shqiptare, ndërsa kryeministri Zaev është më tinzar se ish-kryemnistri Nikolla Gruevski, kështu ka vlerësuar analisti Arsim Sinani i cili ka qenë i ftuar mbrëmjen e së mërkurës në emisionin Clik Plus në TV21 për të diskutuar për aktualitetin politik në vend, informon Zhurnal.  

Ai thotë se nga sot, duke aluduar në protestën "Drejtësi për Almirin", për shqiptarët fillon një pranver politike shqiptare. 

"Nga sot për shqiptarët fillon ajo që unë them pranverë politike shqiptare për të kthyer dhe për të rikoperuar të gjithë ato humbje të cilat shqiptarët i përjetuan pas rënies së Gruevskit. Shqiptarët e rëzuan Gruevskin, por nuk dëshirojnë një Zaev i cili do të manipulojë me shqiptyarët për interesat e veta dhe në anën tjetër është shumë më tnizak se Gruevski për shkak të mënyrë se si operon ai tregon se dëshiron që shqiptarët ti mbajë të themi kushtimisht të kontrolluar", vlërson Arsim Sinani, analist politik, transmeton Zhurnal.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.03.2018, 11:00  | D.J. | 5,834 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.