Shpallje e fituesit të "Kurorës së Artë" për vitin 2018
maqedonia
Shpallje e fituesit të "Kurorës së Artë" për vitin 2018

Shpallje e fituesit të "Kurorës së Artë" për vitin 2018

Shkup, 21 mars - Këshilli drejtues dhe Drejtoria e Netëve Strugane të Poezisë sot, tradicionalisht në Ditën Botërore të Poezisë 21 Marsit, do ta shpallë fituesin e çmimit "Kurora e Artë" për vitin 2018.

Shpallja e bartësit të kurorës së Netëve të 57-ta Strugane të Poezisë do të mbahet në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë. 

© ZHURNAL 21.03.2018, 09:09 | D.J. | 1,008 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."