Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« Flet kryeprokurorja speciale » Janeva: Do tregojmë se të akuzuarit në rastin `Regjistrimi` kanë dëmtuar buxhetin
20180321212637.jpg

Shkup, 21 mars - Nëse ngrisim padi do tregojmë se të akuzuarit në rastin 'Regjistrimi' kanë kryer vepër penale duke e dëmtuar kështu buxhetin e shtetit për tre milion euro ka deklaruar kështu në intervistë për '24 analiza' kryeprokurorja speciale Katica Janeva.

Janeva ka thënë se nuk janë kërkuar masa kundër Ahmetit dhe Gruevskit, për secilin të akuzuar vecmas do të vendoset për masën e kërkuar.

"Në këtë fazë mendoj se e mjaftueshme është që të jenë nën hetime", ka thënë kryeprokurorja.

Xhirimet e para për regjistrimin janë gjendur diku në fund të 2016 dhe janë sjellur në këtë periudhë.

"Me mbledhjen e të gjithë materialeve sot edhe zyrtarisht e kemi hapur hetimin, procedura ka të bëj me mbledhjen e të gjithë dëshmive e ku kemi dhënë afat mbrojtjes që në afat prej 15 dite të kërkojë që të hetohet edhe ndonjë pjesë e më pas të bëhet padia", ka thënë Janeva.

Ajo ka thënë se po hetohet edhe për rastin e Nikola Mladenov dhe për tokën e Subrata Roj, për funksionarët dhe se janë duke analizuar edhe shumë biseda të përgjuara.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.03.2018, 22:02  | T.E. | 2,666 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.