Gruevski: Me Ahmetin kemi biseduar edhe për regjistrimin
maqedonia
Gruevski: Me Ahmetin kemi biseduar edhe për regjistrimin

Gruevski: Me Ahmetin kemi biseduar edhe për regjistrimin

Shkup, 21 mars - Hetimet e reja të Speciales janë dënim për rezistencë në Kuvend për Ligjin e gjuhëve.

Ky është reagimi i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, pasi që Specialja po e heton për dy raste të reja, për regjistrimin e popullsisë dhe ndërtimin e autostradës në Demir Kapi.

Konkretisht, i pyetur nëse direkt me Ali Ahmetin janë dakorduar të anulohet regjistrimi i popullsisë, Gruevski tha se ai ka qenë vendimi i komisionit kompetent.

© ZHURNAL 21.03.2018, 20:22 | T.E. | 6,136 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."