Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
vlada-na-RM_2.jpg

Shkup, 20 mars - Dorëheqja e ministrit të drejtësisë Bilen Saliji pritet që të përshpejtojë procedurën e rekonstruimit të qeverisë, vendim ky i paralajmëruar javë më parë edhe nga vet kryeministri i vendit, Zoran Zaev ndërkohë që edhe më herët është përfolur se fundi i muajit mars dhe fillimi i muajit prill vendin mund ta gjejë me një përbërje të re qeveritare, njofton Zhurnal.mk

Jozyrtarisht nga burime partiake për Agjencinë e lajmeve Zhurnal njoftojnë se dikasteri i drejtësisë si një nga postet më të ndjeshme dhe delikate në sferën e reformave do i takojë LSDM-së ndërsa emër më i përfolur për të marrë këtë post është ministrja aktuale e arsimit dhe shkencës, Renata Deskoska, derisa  BDI-ja pritet të merr përsëri ministrin e Arsimit, shkruan Zhurnal.mk.

Krahas ndërimeve të këtyre dikastereve, Agjencia e lajmeve Zhurnal mëson se ndërime pritet të ndodhin edhe në shumë dikastere të tjera pasiqë koalicioni qeverisës pritet të zgjerohet ndërsa partitë më të mëdha do të lëshojnë pe duke lënë nga ndonjë pozicion edhe për partitë tjera të cilat do të bëhen pjesë e kabinetit qeveritarë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.03.2018, 23:29  | B.M. | 9,851 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.