Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
« Zhurnal mëson » Bullgaria kërkon që të ketë konsull nderi në Shkup, Orce Kamçev
Mogherini para deputetëve: Jeni në rrugën e drejtë, në të ardhmen do të ketë edhe arr..
« Ekspertët » Raporti real, të vazhdojnë reformat
Mickoski: Qeveria po udhëheq bisedime të fshehta
mickoski-1280x793.jpg

Shkup, 20 mars - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski e akuzoi Qeverinë se po  negocion prapa dyerve të mbyllura dhe se kanë mësuar nga mediat për draft-marrëveshjen për emrin dërguar në Athinë.

“Ata udhëheqin negociata të fshehta për emrin. Askush nuk e di asgjë për atë që po ndodh. Tani lexoj se ata kanë dërguar një lloj propozimi në Greqinë fqinje, e cila duhet të jetë përgjigje ndaj draft-marrëveshjes që Greqia e ka dërguar”, tha Mickoski.

Sipas tij, Qeveria po bën atë që ka e planifikuar, dhe kjo, siç tha ai, është që  ta shesë dhe ta shkatërrojë shtetin sa më parë që të jetë e mundur.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.03.2018, 22:03  | T.E. | 1,241 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median dhe fjalën e lirë
Panik i madh për pitonët: ‘Ne nuk mund ta kufizojmë numrin e tyre’
“Ecolog”, hap konkurs për punë! Apliko! (Dokument)
Befason ish kryeministri Gruevski, tregon se kur mund të arresohet
Gjermania ofron mundësi punësimi, shumica e qytetarëve të gatshëm për të lëshuar vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.