Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
maqedonia
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë

Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë

Shkup, 20 mars - Qeveria në seancën e sotme ka miratuar propozim ligjin e ri për ndryshime të ligjit për armë dhe më pas është dorëzuar në parlament për procedurë të më tutjeshme, transmeton Zhurnal.mk

"Disa pika në ndryshimin e ligjit mes të cilëve edhe parakualifikimi i llojeve të armëve, ndalesa e të drejtës për furnizim të armëve të gjata dhe të shkurta për personat deri më 25 vjet për shkaqe të ndryshme, vazhdim të afatit për ndryshime të lejeve për përdorim të armëve, vendosjen e legalizimit të armëve nga B, C dhe D kategoria të cilat jepen pa ndonjë vërteteim por edhe në bazë të ligjit të vjetër", thuhet mes tjerave në konferencën qeveritare.

© ZHURNAL 20.03.2018, 22:29 | T.E. | 7,898 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."