Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Rasti i "Almirit" që Bilen Saliji dha doreheqje, a duhet të dorëhiqen edhe deputetët shqiptarë që votuan Joveskin për kryeprokurorë !?
deputetet-shqiptare.jpg

Shkup, 20 mars - Rasti i vdekjes së Almir Aliut të vogël nga Kumanova dhe rikualifikimi i rastit nga ana e prokurorisë publike nga vrasje me paramendim në aksident komunikacioni po ngjallë shumë reagime në opinion ndërkohë që rrjetet sociale tashmë janë mbushur me imazhet për protestën e nesërme që pritet të mbahet para ndërtesës së qeverisë e ku kërkohet drejtësi mbi rastin në fjalë, transmeton Zhurnal.mk

Ndërkohë që sonte, pikërisht ky rast dhe shumë të tjerë në sistemin e drejtësisë ende pa përfunduar e pa marë epilog procesi i reformave në këtë fushë ka bërë që ministri i drejtësisë Bilen Saliji ka dhënë dorëheqje publikisht në një konferencë për shtyp nga qeveria.

Ndërsa në rrjetet sociale tashmë kanë nisur komentet e ndryshme që krahas dorëheqjes së ministrit të drejtësisë të cilin e kanë quajtur si akt më të lartë moral në politikën e Maqedonisë, të dorëhiqen edhe deputetët shqiptarë të cilët votuan Joveskin për kryeprokurorë të shtetit.

"Nëse rasti "Almiri" është vërtetë shkaku që Bilen Saliji dha doreheqje, atëherë bashkë me të duhet të dorëhiqen edhe deputetët shqiptarë që votuan Joveskin për kryeprokurorë", komentohet mes tjerave në rrjetet sociale.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.03.2018, 22:21  | B.M. | 4,363 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.