Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
« Zhurnal mëson » Bullgaria kërkon që të ketë konsull nderi në Shkup, Orce Kamçev
Mogherini para deputetëve: Jeni në rrugën e drejtë, në të ardhmen do të ketë edhe arr..
« Ekspertët » Raporti real, të vazhdojnë reformat
BDI-Gostivar: Dështimi i protestës, dëshmi se qytetarët s’mbështesin politikat destruktive
komuna-Gostivar-BDI-llogo_1.jpg

Shkup, 20 mars - Nën trysni  ndaj administratorëve komunalë, punonjësve në ndërmarrjet publike dhe institucioneve që janë në kompetencë të Pushtetit Lokal në Gostivar, sot partia Aleanca për Shqiptarët tentoi të organizon një protestë me pretekst për depilitizim të arsimit në Komunën e Gostivarit.

Por përskaj kërcënimeve për të dalur në protestë, prania e qytetarëve nuk përmbushi pritshmëritë e organizatorëve, sepse, ftesës për të protestuar nuk iu përgjigjen qytetarët e Gostivarit.

Në të ashtuquajturën protestë dolën vetën anëtarët e partisë së Arben Taravarit dhe kjo mund të dëshmohet nga pamjet e përcjella në media.

Fjalimet e mbajtura në protestë ishin indikatori më i mirë që dëshmoi se protesta nuk kishte të bëjë për depolitizim, por për politizim të skajshëm të shoqërisë dhe institucioneve.

Pjesëmarrja e dobët në protestë, tregoi qartë që qytetarët e Gostivarit nuk mbëshesin politikat destruktive dhe mashtrimet që tenton të bëjë Arben Taravari dhe partia e tij.

Përgëzojmë qytetarët e Gostivarit për pjekurinë e treguar politike.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.03.2018, 16:02  | D.J. | 2,267 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median dhe fjalën e lirë
Panik i madh për pitonët: ‘Ne nuk mund ta kufizojmë numrin e tyre’
“Ecolog”, hap konkurs për punë! Apliko! (Dokument)
Befason ish kryeministri Gruevski, tregon se kur mund të arresohet
Gjermania ofron mundësi punësimi, shumica e qytetarëve të gatshëm për të lëshuar vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.