Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
Rasti Almiri, Zaev: Më vjen mirë që opinion me shumë vëmendje është duke e ndjekur tërë procesin gjyqësor
zaev-1-804x380.jpg

Shkup, 20 mars - Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, duke komentuar rastin për Almirn e vogël ka thënë se atij i vjen mirë që opinion me shumë vëmendje është duke e ndjekur tërë procesin gjyqësor, është e zëshme dhe reagon për të gjitha aspektet.

“Kjo bën që institucionet e sistemit përpos ato ekzekutiv por edhe tjerët të jenë më të vëmendshëm dhe të përkushtuar në atë se çfarë reagojnë qytetarët. Kështu edhe pushteti ekzekutiv me vëmendje është duke e ndjekur këtë proces, dhe shpreson se nuk do të dërgon mesazh për përzierje në gjyqësor por nuk do të mbesim të heshtur nëse për këtë proces si dhe për shumë të tjerë nuk vjen drejtësia e plotë ashtu siç duhet të jetë”, ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.03.2018, 16:00  | D.J. | 2,373 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.