Përleshje në Qeverinë Zaev, dy gra janë përplasur fizikisht
maqedonia
Përleshje në Qeverinë Zaev, dy gra janë përplasur fizikisht

Përleshje në Qeverinë Zaev, dy gra janë përplasur fizikisht

Shkup, 20 mars  – Dy gra të punësuara në Qeverinë e RM-së mbrëmë janë përleshur fizikisht pas një zënke verbale.

Siç kumtoi MPB-ja, në Sektorin e Punëve të Brendshme Shkup u lajmërua se në hapësirat e bodrumit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, në lavanderitë, M.D. (34) dhe A.N. (40), të punësuara në lavanderitë gjegjësisht në SHPPP, pas zënkës së ndërsjellë verbale janë përleshur edhe fizikisht.

Nga policia informojnë se punohet në zbardhjen e rastit.

© ZHURNAL 20.03.2018, 14:52 | D.J. | 5,566 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."