Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
134138081.jpg

Shkup, 19 mars - Para disa javëve kryeministri Zoran Zaev edhe publikisht paralajmëroi se shumë shpejtë qeveria e tij do të ketë edhe rekonstruimin e parë e me këtë rast flitet se nuk do të shpëtojnë nga 'fshisa' e tij ministra, zv.ministra, sekretar shtetërorë e madje edhe drejtorë të agjencive dhe ndërmarjeve të mëdha shtetërore për punën e të cilëve kryeministri mund të mos jetë i kënaqur, transmeton Zhurnal.mk

Ndërkohë që gjavë kësaj jave pritet edhe të mbahet një takim i dytë mes kryeministrit Zaev dhe kreut të Lëvizjes Besa (krahu i Shkupit) Afrim Gashi, ku sipas burimeve partiake temë e bisedimeve do të jetë pikërisht përfshirja e kësaj partie në kabinetin qeveritarë.

Ndryshe, siç duket pikërisht kjo lëvizje e re që pritet të ndodhë në skenën politike ka shtyrë kreun e Lëvizjes Besa (krahu i Tetovës) Bilall Kasami që të fillojë manipulimin e opinionit me nxjerjen në opinion të një dokumenti nga regjistri qendrorë ku ende figuron si kryetar i partisë Bilall Kasami.

Mirëpo, burime të Agjencisë së lajmeve Zhurnal tregojnë se dokumenti në fjalë mund të nxiret në çdo kohë pasiqë faktikisht për momentin ende figuron ai si kryeta partie pasiqë ende nuk ka mbaruar procesi gjyqësorë i cili do të konstatojë edhe kryetarin e vërtetë të partisë i cili më pas do të ketë edhe të drejtën e shfrytëzimit të vulave e që do jetë kryetar legjitim i Lëvizjes Besa.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.03.2018, 19:42  | T.E. | 3,449 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.