Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Paditen dy shkupjanë për posedim të kokainës në Shkup
kokaina-300x194-780x439.jpg

Shkup, 19 mars - Sektori për Punë të Brendshme ka ngritur padi penale për dy qytetarë të Shkupit, për posedim të kokainës.

Paditë penale janë ngritur ndaj B.L (34) nga Matka e Epërme dhe E.R (24) nga Saraji, për shkak të dyshimeve se kanë kryer veprën penale “prodhim të paligjshëm dhe lëshim në treg të lëndëve narkotike”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Më 17 mars rreth orës 16:20 në fshatin Matka e Epërme, zyrtarët policorë kanë ndaluar makinën “Audi” me targa të Shkupit. Shoferi B.L ka tentuar të ikë, por është ndaluar nga policia. Në qese në makinë është gjetur 69 gram kokainë”, thonë nga policia.

Ata shtojnë se pas arrestimit të dyshuarit janë dërguar në stacionin policor në Gazi Babë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.03.2018, 13:07  | Xh.I. | 1,719 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.