Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënojë median ..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
« INSIDE » Dy kryefamiljare kërkojnë ndihmë, jetojnë në kushte jashtëzakonisht të vështira
Padi penale kundër dy tetovarëve, ishin prezantuar si inspektorë të DSK-së
policija-620x2641-696x297_1.jpg

Tetovë, 19 mars - Është ngritur padi penale kundër dy personave nga komuna e Jegunovces, pasi të njejtit, nën ndikim të alkoolit, janë paraqitur sikur inspektorë të DSK-së në disa lokale në Tetovë. 68 vjeçari M.J dhe 28 vjeçari D.S dyshohen për "mbajtje pa leje të armëve apo materiale spërkatëse", njofton Zhurnal.

"Më 10.04.2017 rreth orës 02:00 në një objekt hotelierik pa firmë në një fshat në Kopancë të Tetovës, në pronësi të S.T, të denoncuarit nën ndikim të alkoolit, duke u paraqitur si inspektorë të DSK-së, janë përpjekur të legjitimojnë mysafirët në objekt, me çka kanë nxjerrë armët e tyre. Pas intervenimit të nëpunësve policor, tek njëri prej tyre është gjetur revolver "Zastava" dhe gjashtë plumba, ndërsa tek tjetri një "Mauser" me karrikator të zbrazët dhe tetë gëzhoja të përdorura të kalibrit 9mm", njoftojnë nga MPB./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.03.2018, 12:00  | Z.H. | 1,373 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.