Maqedonasit djegin flamurin e BE-së në Bruksel
maqedonia
Maqedonasit djegin flamurin e BE-së në Bruksel

Maqedonasit djegin flamurin e BE-së në Bruksel

Shkup, 18 mars - Flamuri i Bashkimit Evropian u dogj në një protestë të organizuar nga diaspora maqedonase në Bruksel, nga e cila ata njoftuan se protestat do të vazhdojnë të mbahen rregullisht deri në rënien e asaj që ata e quajnë junta jolegjitime e instaluar në Maqedoni.

Ata informojnë që protestat do të vazhdojnë të mbahen në të gjithë botën ku jetojnë maqedonasit dhe poashtu do të vazhdojnë të mbahen edhe në Maqedoni protesta.

© ZHURNAL 18.03.2018, 23:33 | B.M. | 6,298 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."