MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
maqedonia
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë

MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë

Shkup, 18 mars - Ministria e punëve të brendëshme thekson se fotografitë që janë shpërndarë në media janë fotomontazhë dhe se nuk është vendosur flamuri shqiptarë në vendkalimin Bogorodicë, transmeton Zhurnal.mk

"Thuajse janë të pavërteta informacionet dhe fotomontazhet të publikuara në media të ndryshme se në vendkalimin Bogorodicë është vendosur flamuri i Republikës së Shqipërisë. Ky rast nuk është lajmëruar në MPB. Menjëherë pas publikimit të këtyre informacioneve të pavërteta është bërë verifikim në vendngjarje në vendkalimin Bogorodicë ku është konstatuar se rasti i tillë nuk ekziston", demantojnë nga MPB.

© ZHURNAL 18.03.2018, 12:34 | T.E. | 4,982 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."