Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Bashkëpunimi pozitë-opozitë, Analistët: Lufta për pushtet është kuptuar gabimisht nga..
Mulltanovski: Çështja e emrit, kyçe për stabilitetin e rajonit
Kallëzim penal për një qytetar të Shkupit i cili plaçkiste farmaci
134166288.jpg

Shkup, 17 mars - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup dorëzoi kallëzim penal në Prokurorinë Publike Themelore kundër S.H. (40) nga Shkupi për shkak të dyshimit se dy herë ka plaçkitur farmaci me çka ka përfituar në mënyrë joligjore 31.330 denarë.

Veprat penale S.H. i kishte kryer javën e kaluar, prej shtatë deri më 13 mars, në orët e mbrëmjes, në farmacitë në Aerodrom dhe Gjorçe Petrov.

Sipas MPB-së, pasi S.H. do të bindej se nuk do të vërehet prej askujt, ka hyrë në farmaci me pistoletë dhe me kanosje për jetën ndaj të punësuarve, prej arkave ka marrë para dhe produkte të tjera dhe më pas e ka braktisur vendin e ngjarjes.

Pas aktiviteteve të ndërmarra, parmbrëmë, në bazë të urdhrit të marrë paraprak prej Gjykatës Themelore Shkup 1, është kryer bastisje në shtëpinë e S.H., ndërsa është shqyrtuar edhe video materiali prej kamerave të sigurisë të të dyja farmacive. Është bërë edhe njohja nga të punësuarit të cilët kanë konfirmuar se S.H. është autor i veprave penale.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.03.2018, 12:41  | T.E. | 905 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Burrë e grua nga Maqedonia pësojnë aksident të rëndë në Zvicër
Shqipëria kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA-ve dhe NATO-s, nis zbarkimi i arsenalit
Vrasja që tronditi Jugosllavinë, Aziz Kelmendi vrau 4 ushtarë gjatë shërbimit ushtarak
Adnan Idrizi depërton në El Bab të Sirisë, ja imazhet që sjell nga atje
8-vjeçarja në skamje: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.