VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës
maqedonia
VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive ndaj mediave.

Sipas tyre, LSDM-ja premtoi liri të mediave, por ka sjellë heshtje të tyre, duke u shqiptuar dënime, cenzuruar emisione, kurse funksionarë shtetërorë i fyejnë dhe frikësojnë gazetarët.

Kjo parti konsideron se LSDM-ja dhe Zaevi janë duke e treguar karakterin e tyre jodemokratik, për çdo ditë.

© ZHURNAL 13.03.2018, 09:55 | D.J. | 801 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."