Kryediplomati slloven viziton Kosovën
kosova
Kryediplomati slloven viziton Kosovën

Kryediplomati slloven viziton Kosovën

Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Gjatë kësaj vizite, kryediplomati slloven do të takohet me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe homolgun e tij, Behgjet Pacollin.

Ai do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Kosovë – Slloveni ku marrin pjesë rreth 40 kompani sllovene, transmeton Klan Kosova.

© ZHURNAL 13.03.2018, 09:36 | Xh.I. | 912 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."