Zbardhet vrasja e 48-vjeçares në Tiranë, e helmoi nusja me fotoksinë
shqiperia
Zbardhet vrasja e 48-vjeçares në Tiranë, e helmoi nusja me fotoksinë

Zbardhet vrasja e 48-vjeçares në Tiranë, e helmoi nusja me fotoksinë

Rreth një vit pas vdekjes së 48-vjeçares Lirije Lami, policia zbulon se ajo është helmuar nga nusja e djalit. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se policia ka arrestuar nusen Marjana Cmeta dhe ka shoqëruar 4 persona të tjerë për “moskallëzim krimi”.

 

Ngjarja ndodhi në prill të vitit 2017 dhe vdekja e 48-vjeçares Lami u raportua si vdekje natyrale. Por pas hetimeve, policia arriti të zbardhë ngjarjen. Mes personave të shoqëruar janë bashkëshorti i autores së dyshuar dhe vjehrri.

© ZHURNAL 13.03.2018, 20:51 | T.E. | 2,406 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."