« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Logos-A shpërndan libra në shkollat shqipe të fshatrave të Velesit
29004227_1795634217161270_985839915_n.jpg

Veles, 13 mars - Shtëpia Botuese Logos-A vazhdon me projektin e shpërndarjes së librave nëpër ato fshatra ku më parë askush nuk kish ndërmarrë një aktivitet të tillë.

Së fundmi karvani i dhurimit të librave u ndal në shkollat shqipe në fshatrat e rajonit të Velesit. Tanimë titujt e Shtëpisë Botuese Logos-A, arritën në bibliotekat e shkollave në Jabollqisht, Buzallakovë, Slivnik etj. Nxënësit dhe arsimtarët e shkollave përkatëse me një entuziazëm të jashtëzakonshëm pritnin dhurimin e librave.

“Kjo është një ditë mjaft e lumtur për shkollën tonë, që nga koha kur është hap shkolla fillore, neve askush nuk na ka dhuruar libra deri më sot”, deklaroi ndër tjerash një mësues i shkollës fillore në fshatin Jabollçisht i Epërm.

Ju kujtojmë se Shtëpia Botuese Logos-A, me rastin e ditës së 7 Marsit, së bashku me SHB Shkupi, dhe Lidhjen e Arsimtarëve Shqiptarë, bën shpërndarjen e librave thuajse në nëpër të gjitha shkollat ku mësohet shqip në Republikën e Maqedonisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 19:03  | T.E. | 1,023 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.