DEBAT I ASHPËR PËR LIGJIN E GJUHËS Petrushevska: Ligji nuk është i qartë, Arsovski: Nuk dëmtohen maqedonasit
maqedonia
Debat i ashpër për ligjin e gjuhës Petrushevska: Ligji nuk është i qartë, Arsovski: Nuk dëmtohen maqedonasit

Debat i ashpër për ligjin e gjuhës Petrushevska: Ligji nuk është i qartë, Arsovski: Nuk dëmtohen maqedonasit

Shkup, 13 mars - Ndërkohë debati vazhdon ne shoqërinë maqedonase nëse ky ligj duhet të miratohet ose jo. Programi 200 që transmetohet sonte në orën 22:30 sjell përplasje ndërmaqedonase mes atyre që mbrojnë dhe kundërshtojnë ligjin.

Profesorja Milica Petrushevska thotë se ligji nuk është i qartë nëse i detyron edhe maqedonasit të msojnë shqipen, kurse Petar Asrovski thotë se ligji nuk i dëmton maqedonasit. Emisioni i plotë do të transmetohet sonte në mbrëmje në orën 22:30, në Alsat M.

© ZHURNAL 13.03.2018, 19:19 | T.E. | 2,527 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."