Shqiptarët ngadalë po marrin "hisen" e tyre në Polici
maqedonia
Shqiptarët ngadalë po marrin "hisen" e tyre në Polici

Shqiptarët ngadalë po marrin "hisen" e tyre në Polici

Shkup, 13 mars - Numri dy i policisë së Maqedonisë pranoi se mungesa e shqiptarëve në njësitë elitare ka qenë për shkak të përkatësisë etnike. Por Nuhiu premtoi se nga viti i ardhshëm do të pranojnë shqiptarë në njësitin elitar “Tigrat”.

“Unë nuk mund të futem tek shkaqet por me siguri që ka pasur shkaqe të natyrave të ndryshme duke mos përjashtuar edhe paragjykimet mbi baza etnike. Unë premtoj që në përvjetorin e ardhshëm sigurisht që do të kemi të inkuadruar edhe shqiptar”, u shpreh Agim Nuhiu, zv. Ministër i brendshëm.

Ndryshe, Nuhiu javë më parë emëroi gjashtë zëdhënëse shqiptare në kuadër të Ministrisë së Punëve të Brendshme gjegjësisht të sektorëve të MPB në Tetovë, Gostivar, Manastir dhe të tjera.

© ZHURNAL 13.03.2018, 17:00 | Xh.I. | 8,119 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."