« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Në disa fshatra të Kërçovës uji është i ndotur me bakterje, Komuna heshtë !
uji-i-pijes-780x439.jpg

Kërçovë, 13 mars - Ujrat e fshatrave të Greshnicës së poshtme, Greshincës së Epërme dhe Bukojçanit, si edhe çezmat pranë rrugës në ndërtimin ndarës në fshatin Drugovë, si edhe Strazhë, kanë ujë jocilësor për pije.

Analizat më të reja të Qendrës së shëndetit Publik (QSHP) tregojnë se ka prani bakteriesh në ujin e çezmave të këtyre fshatrave.

Uji nuk lejohet që të pihet, por nuk lejohet që të përdoret edhe për pastrim.

Edhe përkundër premtimeve të shumta të kryetarit Dehari gjatë fushatës zgjedhore që qytetarët ti gëzojnë nevojat elementare për jetesë, kjo gjë nuk po ndodhë.

Uji i pijshëm si primare për një jetë normale, qytetarët kërçovarë nuk po mund ta gëzojnë dhe po përballen me probleme të shumta.

Komuna e Kërçovës ende nuk është prononcuar lidhur me problemin në fjalë, gjegjësisht për masat preventive për të sanuar këtë problem krucial për qytetarët.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 15:07  | Xh.I. | 1,015 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.