Kërçovari gjen në oborrin e tij predhë nga lufta e parë botërore
kronika
Kërçovari gjen në oborrin e tij predhë nga lufta e parë botërore

Kërçovari gjen në oborrin e tij predhë nga lufta e parë botërore

Kërçovë, 13 mars - Një kërçovar gjatë pastrimit të oborit ka gjetur një predhë artelerie, njofton Zhurnal.

Sipas policisë, dje në stacionin policor Kërçovë, G.N (57) ka paraqitur se gjatë pastrimit të oborrit në shtëpinë e tij, kishte gjetur një predhë artilerie të kalibrit 110 mm nga Lufta e Parë Botërore. Nga ana e pjesëtarëve të Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim, eksplozivi i gjetur është marë për procedurë të mëtutjeshme./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 13.03.2018, 14:08 | Z.H. | 2,244 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."