Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson
bota
Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike Pompeo

Kjo është levizja më e funidt në administratën Trump. Presidenti amerikan të martën shkarkoi krahun e tij të djathtë Rex Tillerson dhe këtë e njoftoi njoftoi për Twitter zëvendësimin e tij nga kreu i tanishëm i CIA-s, agjensia e inteligjencës amerikane, Mike Pompeo..

Ky i fundit zëvendësohet në postin e tij nga Gina Haspel, e cila bëhet gruaja e parë që kryeson CIA-n.

© ZHURNAL 13.03.2018, 14:50 | Xh.I. | 1,159 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."