Meta takim me Presidentin e Institutit të Studimeve të Europës Juglindore
shqiperia
Meta takim me Presidentin e Institutit të Studimeve të Europës Juglindore

Meta takim me Presidentin e Institutit të Studimeve të Europës Juglindore

Tiranë, 13 mars - Presidenti Ilir Meta ka takuar politikanin austriak Wolfgang Grossruck.

“Kënaqësi të takoja sot mikun tim dhe të shqiptarëve, Presidentin e Institutit të Studimeve të Europës Juglindore, Wolfgang Grossruck, i cili me angazhimin e tij të vazhdueshëm është përpjekur gjithmonë ta ndihmojë Shqipërinë e Kosovën. Ndamë bindjen se forcimi i bashkëpunimit me Austrinë dhe konsolidimi i marrëdhënieve të shkëlqyera mes dy vendeve tona duhet të zhvillohet intensivisht”, shkruhet në faqen zyrtare në Facebook të kreut të shtetit.

© ZHURNAL 13.03.2018, 14:43 | Xh.I. | 795 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."