« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
VMRO-DPMNE nuk e përjashton mundësinë e bllokimit të seancës për gjuhët
maxresdefault-2_2.jpg

Shkup, 13 mars - Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Dragan Danev, në paralajmërimin e Kryeministrit Zoran Zaev se Ligji për përdorimin e gjuhëve do të votohet pa shqyrtim të amandamenteve, thotë se kjo është kundërkushtetuese dhe nuk dëshiron të beson se kjo do të ndodhë, transmeton Zhurnal.

Danev nuk përgjigjet se a do ta bllokojnë seancën që ligji të mos sillet, me këtë, nuk përjashtohet kjo mundësi.

“Nuk dua të besoj se votimi do të bëhet pa shqyrtimin e amandamenteve të parashtruara nga VMRO-DPMNE. Jam i bindur se do të punohet në bazë të rregullores së Kuvendit dhe Kushtetutës. Amandamentet patjetër duhet të shqyrohen. Nuk marrim pjesë në koordinim me Xhaferin dhe mbetemi në qëndrimet tona”, thotë Danev.

Danev për fund tha se gjitha opsionet do të shqyrtohen për atë se si do të vepron partia nesër në seancën për përdorimin e gjuhëve.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 13:31  | Xh.I. | 1,426 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.