Barcelona: S’jemi në dijeni se Neymar dëshiron të kthehet te ne
sport
Barcelona: S’jemi në dijeni se Neymar dëshiron të kthehet te ne

Barcelona: S’jemi në dijeni se Neymar dëshiron të kthehet te ne

Bordi drejtues i Barcelonës mund të jetë arsyeshëm i shushatur pse disa prej lojtarëve të klubit po e diskutojnë publikisht kthimin e mundshëm të Neymarit, por zëdhënësi i bordit, Josep Vives, thotë se klubi nuk është në dijeni për një gjë të tillë.

Gjoja i palumtur, Neymar dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germaini, vetëm një vit pas transferimit rekord botëror për 222 milionë euro nga Barcelona, transmeton Express.

Për kthimin e tij në “Camp Nou” kanë folur publikisht dy lojtarët të klubit katalan, Ivan Rakitic dhe Philippe Coutinho. 

“Nuk jemi në dijeni se Neymar dëshiron të kthehet në Barcelonë”, ka thënë Vives të hënën mbrëma.

“Braziliani e braktisi klubin dhe ne i uruan fat, që prej atëherë nuk ka ndodhur më asgjë”, ka shtuar ai.

© ZHURNAL 13.03.2018, 13:00 | Xh.I. | 894 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."