« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Disa nga arsyet pse jo kushdo mund të bëhet stjuardesë
st-1503553942-306073.jpg

Edhe pse duket si një profesion si gjithë të tjerët në fakt nuk është kështu. 

 

Të jesh një stuajrdesë kërkon shumë aftësi të veçanta dhe ndonjëherë edhe sakrifica në jetën personale. Edhe gjëra që nuk ju kishin shkuar kurrë në mendje para se të punësohesh si stjuardesë kërkohen si aftësi të nevojshme.

Prandaj para se të vendosni të aplikoni për këtë punë shikoni një herë galerinë më lart. -Duhet të dini të bëni not si një profesionist i vërtetë në rast se avioni mund te beje ulje emergjente ne det -Flokët mund të jenë të gjatë deri te supet dhe jo më shumë -Gishtat duhet të jene te shkurtër -Duhet te jesh e fuqishme për të mbajtur pesha -Te jesh eksplorues xhungle -Nuk duhet të jesh mbipeshë

 

-Nuk lejohen tatuazhet -Duhet të jesh e gjatë nga 1.60 deri ne 1.88 -Nuk pranohen vajzat mbi 25 vjeç -Duhet të kesh këmbë të bukura -Nuk pranohen vajzat e martuara -Duhet të dish ‘Kung Fu’.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 16:00  | Z.H. | 751 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.