Gruevski: Mickoskit duhet ti jepet kohë për tu treguar
maqedonia
Gruevski: Mickoskit duhet ti jepet kohë për tu treguar

Gruevski: Mickoskit duhet ti jepet kohë për tu treguar

Shkup, 13 mars - Ish-kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski thotë se rrall herë takohet me trashëgimtarin e tij, Hristijan Mickoski, i cili, siç theksoi, e drejton partin në mënyrë autonome, transmeton Zhurnal.

"Nuk do ta vlerësoja punën e tij. Ajo është udhëheqësi e re e cila ka prioritetet e saj dhe duhet ti jepet kohë që të tregojë punën dhe kapcitetin e saj. Besoj se punët do të shkojnë në drejtim të mirë", tha Gruevski, duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarëve se a konsultohet Mickoski me të për vendimet që i merr.

© ZHURNAL 13.03.2018, 12:47 | D.J. | 1,465 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."