« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Harrojeni buzëkuqin me këtë tretman natyral
cum-poți-avea-buze-mai-pline-în-mod-natural.jpg

Pasi ta përgatisni këtë recetë, ju nuk do të duhet të përdorni më buzëkuq pasi buzët tuaja do të jenë ngjyrë rozë në mënyrë natyrale.

 

Hapi i parë

Fillimisht vendoseni këtë “scrub” në buzët tuaja, duke përzier 1 lugë gjelle vaj kokosi dhe 1 lugë gjelle kripë deti.

Vendoseni këtë përzierje duke përdorur pambuk, dhe lehtasi bëni masazh buzëve tuaja.

Më pas pastrojini buzët tuaja duke përdorur një pambuk të pastër dhe lërini ato të thahen.

 

Hapi i dytë

Përdoreni këtë balsam natyral tri deri katër herë në ditë.

Përzieni 1 lugë gjelle vaj ulliri, një lugë gjelle vaj kokosi dhe ¾ e lugës mjaltë.

Përzieni dhe vendosini në një kavanoz. Përdoreni këtë balsam sa herë ta shihni që buzët tuaja janë tharë dhe kanë nevojë për hidratim.

 

Hapi i tretë

Balsami për natë

Merreni vajin nga 1 kapsulë e vitaminës E dhe vendoseni në buzët tuaja para gjumit e lëreni të qëndrojë ashtu gjatë gjithë natës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 15:03  | Z.H. | 815 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.