Nokia e re vjen me skaner për gishta nën ekran
auto
Nokia e re vjen me skaner për gishta nën ekran

Nokia e re vjen me skaner për gishta nën ekran

Së fundmi, është raportuar se HMD Global së shpejti do të lansojë smartfonin e ri Nokia 9 (2018).

 

Gjithashtu, është raportuar se smartfoni i ri pritet të vijë me ekran 5.7-inç pothuajse pa skaje dhe me raport prej 18:9, si dhe me procesorin e teknologjisë së fundit Snapdragon 845.

 

Sipas një raporti të ri të lëshuar sot nga Kina, thuhet se Nokia 9 (2018) do të vijë me skaner për gishtërinj të vendosur nën ekran, raporton Phone Arena.

 

Po ashtu, thuhet se kompania e njohur kineze Vivo do ta furnizojë me skanerë të tillë për gishtërinj.

© ZHURNAL 13.03.2018, 13:00 | Z.H. | 1,131 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."