« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
​SsangYong Musso pick-up debuton në Gjenevë (Foto)
4852317785aa665797f643509724840-v4-big.jpg

Prodhuesi korean ka prezantuar në panairin e automobilave në Gjenevë modelin e ri pick-up në platformë mekanike, të cilën e përdorë gjenerata më e re e Rexton SUV.

SsangYong Musso pick-up ka pamje madhështore dhe dizajn që i përshtatet këtij lloji të automjetit.Përveç platformës mekanike, nga Rexton i ri është marrë edhe njësia motorike. Bëhet fjalë për dizelin 2.2 litra me 178 kuaj fuqi dhe ndërrues manual ose automatik prej gjashtë shpejtësive, transmeton KosovaPress. Versioni më i avancuar posedon ulëse lëkure Nappa, radio DAB dhe lidhje Bluetooth, ekran 8-inç, funksionet Apple CarPlay dhe Android Auto për lidhje me telefon të mençur.

Musso pranon pesë udhëtarë dhe mund të bartë 1 ton ngarkesë në hapësirën për ngarkim. SsangYong Musso në sallonet e shitjes në Evropë do të vijë në verë, ndërsa çmimi do të bëhet i ditur në prag të shitjes.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.03.2018, 15:41  | Z.H. | 478 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.